Červenec 2014

Kurtův dopis na rozloučenou

14. července 2014 v 15:39 | Terez.
Kurtův dopis na rozloučenou
Překlad: v cč :)

Michael Azerrad - Nirvana: Come As You Are

14. července 2014 v 15:24 | Terez.

Come As You AreMichael Azerrad - Nirvana: Come As You Are (Votobia, ISBN 80-85885-59-X, 1996)
Kniha Come as you are je biografiou skupiny Nirvany, ktorú napísal za spolupráci s členmi kapely prispievateľ časopisu Rolling Stone M. Azerrad. Kniha popisuje Kurtové detstvo od dôb Aberdeenu až po jeho najväčšiu slávu. Prostredníctvom tejto knihy sa oboznámime s okruhom priateľov Kurta Cobaina, väčšinou hudobníkmi (skupiny ako Melvins, Tad, Sonic Youth, Black Flag, Mudhoney, R.E.M.,L7, Soundgarden, Pearl jam...) a vlastne s celým hnutím grungeovej hudby. Kurt Cobain, Chris Novoselic a neskôr Dave Grohl vytvoria jednu z najslávnejších kapiel v histórii, pričom Kurt Cobain zostáva poprednou osobnosťou. V približne rovnakej dobe sa na scéne objavuje Courtney Love a heroín, ktorý Cobainovi pomáha zahnať úporné bolesti žalúdka. So stúpajúcou popularitou, hlavne po natočení videoklipu Smells like teen spirit, sa Nirvana ocitne v hektických situáciách, predovšetkým vďaka médiám. Napätie sa vyhrocuje, posledná šanca prichádza s narodením Frances Bean, v tej dobe už ale Cobain uniká pomedzi prsty tohto sveta. Táto kniha je v skutku dojímavé čítanie, ktoré nadchne každého vášnivého fanúšika tejto nezabudnuteľnej kapely.

Chuck Crisafulli - jak vznikaly písně

14. července 2014 v 15:21 | Terez.

Jak vznikaly písněChuck Crisafulli - Nirvana - jak vznikaly písně (Svojtka, ISBN: 80-7237-752-3, 2004)
Príbeh o skupine, ktorá sa z pochybných klubov vyšplhala až na samí vrchol rockového hviezdneho neba. Nachádza sa tu kompletná diskografia a chronológia pesničiek. Autor knihy Chuck Crisafulli rozoberá príbehy, ktoré sa viažu ku každej piesni, ktoré sú na albumoch Nirvany. Dozvedáme sa tu napr. Prečo musel Kurt Cobain zložit pesničku "Polly"? Čo je to Teen Spirit? Kto je to Floyd the Barber? Nájdeme tu taktiež interview s Kurtom Cobainom. Kniha sleduje Nirvanu od úplných začiatkov až k rockovej sláve, presne popisuje zrod všetkých pôvodných pesničiek skupiny a rozoberá zdroje prevzatých titulov, ktoré sa objavili na ich nahrávkach. Toto je príbeh najvýznamnejšej skupiny z obdobia, ktorá v histórii rock'n'rollu patrí k najdôležitejším.

Barnaby Legg - Spánembohem: Příběh Kurta Cobaina v obrazech

14. července 2014 v 15:19 | Terez.


Spánembohem => zvětšitBarnaby Legg - Spánembohem: Příběh Kurta Cobaina v obrazech
Kurt cobain byl leaderem slavné skupiny nirvana.Spánem bohem vycházi z jeho života a přetváří ho ve zcela zcela jedinečný comics.Od jasných barev idylyckého dětství přes křiklavé barvy úspěchu a slávy Cobainův příběh nevyhnutelně končí v barvách mnohem tmavějších.Scénař čerpá ze zpěvákova trýznivého sebehodnocení i z jasných životopisných údajů,kniha tudiž kolísá mezi subjektivním sněním a objektivní realitou. Spánembohem je mnohem více než jen životopis.Nepodobá se ničemu, co jste kdy četli o Kurtu Cobainovi.Neomezuje se jenom na fakta a mění tak Cobainův výjimečný život ve stejně výjimečné umělecké dílo. 100 stran tisku.Kniha je publikována v Češtině. Z Anglického originálu Godspeed, vydaného nakladatelstvím Omnibus Press v roce 2003, českou verzi vydal: Martin Trojan.

Charles R. Cross - Těžší než nebe

14. července 2014 v 15:18 | Terez.

Těžší než nebe => zvětšitCharles R. Cross - Těžší než nebe (Volvox globator)
Autor na základě více než 400 rozhovorů s Cobainovými přáteli, rodiči, kolegy i díky exkluzivnímu přístupu k citacím z Cobainových deníků odhaluje mnohá neznámá tajemství, která se váží k této legendární hvězdě i jeho skupině Nirvana, jež pro něj představovala celý jeho soukromý život. Cross jej líčí jako rozpolcenou osobu, jako milého a oblíbeného mladíka atletického vzezření, ale i hrozivého zuřivce, morbidního a vizuálního umělce, jako ambiciózního muže, vyhledávajícího i odsuzujícího slávu. Poukazuje na průběh nelehkého rozvodu jeho rodičů i následky, které na něm zanechal, plné depresivních stavů a morbidních představ a odhaluje jejich genetický původ, který jej nakonec na vrcholu slávy přivedl k sebevraždě. Crossova práce tak představuje nejhlubší knihu o nejtemněji padající hvězdě, uvádějící na pravou míru celou řadu falešných mýtů. 460 str.Kniha je publikována v Češtině.

Everett True - pravdivý příběh

14. července 2014 v 15:16 | Terez.

Nirvana - pravdivý příběh => zvětšitEverett True - Nirvana - pravdivý příběh (Volvox globator)
Kniha vypráví skutečný příběh jedné z nejúspěšnějších hudebních skupin 90. let. Nirvana měla ve své době obrovský vliv na hudební průmysl a zásadně změnila tehdejší ráz hudby. Její album Nevermind, kterého se prodávalo 400 000 kusů týdně, bylo dokonce prohlášeno za nejzásadnější album 90. let. Kniha popisuje skrovné začátky kapely až k jejímu naprostému vrcholu s neslavným koncem. Autor věnuje zvláštní pozornost vztahu a později manželství frontmana kapely Kurta Cobaina se zpěvačkou Courtney Love a osvětluje nejasné okolnosti zpěvákovy smrti. Knihu doprovází rozsáhlá fotografická příloha.
Z angličtiny přeložil Vít Mlejnek. 798 str., váz., obrazová příloha => koupit

In Utero

14. července 2014 v 14:53 | Terez.

In Utero

1. Serve the Servants
2. Scentless Apprentice
3. Heart-Shaped Box
4. Rape Me
5. Frances Farmer Will Have Her Revenge on Seattle
6. Dumb
7. Very Ape
8. Milk It
9. Pennyroyal Tea
10. Radio Friendly Unit Shifter
11. Tourette's
12. All Apologies

Incesticide

14. července 2014 v 14:52 | Terez.

Incesticide

Incesticide je kompilace songů z období 1988-1991. Jsou na ní různé písně, které měla Nirvana tak nějak už poskládáné prostě takový mix všech možných songů :)
1. Dive
2. Sliver
3. Stain
4. Been A Son
5. Turnaround
6. Molly's Lips
7. Son of a Gun
8. Polly
9. Beeswax
10. Downer
11. Mexican Seafood
12. Hairspray Queen
13. Aero Zeppelin
14. Big Long Now
15. Aneurysm

Nevermind

14. července 2014 v 14:49 | Terez.

*na fotce je album Nevermind deluxe

Nevermind

1. Smells Like Teen Spirit
2. In Bloom
3. Come as You Are
4. Breed
5. Lithium
6. Polly
7. Territorial Pissings
8. Drain You
9. Lounge Act
10. Stay Away
11. On a Plain
12. Something In The Way
13. Endless, Nameless (Skrytá skladba)

Bleach

14. července 2014 v 14:47 | Terez.

Bleach

1. Blew
2. Floyd the Barber
3. About a Girl
4. School
5. Love Buzz
6. Paper Cuts
7. Negative Creep
8. Scoff
9. Swap Meet
10. Mr. Moustache
11. Sifting
12. Big Cheese
13. Downer